BAŞKAN GÜLTAK İFTARDA BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜLTAK İFTARDA BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜLTAK İFTARDA BELEDİYE ÇALIŞANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, iftar buluşmaları kapsamında bu kez belediye personeli ve aileleri ile bir araya geldi. Millet Bahçesi sahil etabında düzenlenen iftar buluşmasında, masaları tek tek dolaşan Başkan Gültak, belediye çalışanları ile sohbet etti, çocuklarla da yakından ilgilendi.

“Akdeniz’de değişimi birlikte gerçekleştirdik, kimseyi işinden etmedik”

Türkiye’nin en güzel millet bahçelerinden birinde buluşmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Gültak; “Personelimizden ve halkımızdan aldığımız gücü Akdeniz’e yansıtıyoruz. Bu güçle Akdeniz ilçemiz artık değişiyor. Elbette Akdeniz’de sağladığımız bu dönüşümü tek başıma benim yapma şansım yok. Personelimizden aldığımız enerji ile hizmet üretiyor ve Akdeniz’i değiştiriyoruz. Çalışanlarımız arasında huzur var. Çünkü akşam evinize gittiğinizde, örneğin performans düşüklüğü nedeniyle işten çıkarıldığınıza dair gece yarısı bir mesaj alma ihtimaliniz yok. Biz hiç kimseyi işinden gücünden etmedik. Seçilip göreve geldiğimde de söylediğim üzere çalışan, emek veren, güler yüzle vatandaşa hizmet sunan mesai arkadaşlarım başımın tacıdır” dedi.

“Akdeniz’de, hayal olan projeler gerçekleşiyor”

Konuşmasında; kadınlar, gençler ve çocuklar için hayata geçen mesleki, kültürel, sosyal ve eğitime dönük hizmet ve projeleri de anlatan Başkan Gültak, Çay Mahallesi’nde tamamlanan, Barış Mahallesinde de yeni başlayan yerinde kentsel dönüşüm projelerinden bahsetti. Başkan Gültak, “Çay Mahallesi’ni 5 etaba ayırdık. İlk etap görüşmelerinin sonunda, hak sahipleri ile yüzde 80 anlaşma ihtimalimiz doğdu. Şehrin ortasında, kentin en eski mahallelerinden Barış’ta da temeller atılıyor. Yüzlerce yeni ve modern konut oraya da yapılacak. Bütün bunlar bir zamanlar Akdeniz için hayaldi. Ama bu hayallerin hepsi şimdi gerçekleşiyor” diye konuştu.

“Çamlıbel de değişiyor”

Hoş Geldin Bebek Projesi, kanser hastalarına sunulan onkobüs hizmeti, muhtarlara ayni yardım, gençlere ve çocuklara yönelik eğitim hizmetleri, ilçeye kazandırılan spor tesisleri ve daha pek çok projeden bahseden Başkan Gültak; ‘Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’ne de değindi. Çamlıbel’in; Türkiye’nin en güzel su sporları merkezlerinden birine dönüşeceğini ifade eden Başkan Mustafa Gültak; “Çevre Bakanlığı resmi yazıları yazdı. Biz de geçen ay Mecliste konuyu tartıştık. Önümüzdeki ay bu görüşlerin hepsi Bakanlığa ulaşacak ve Çevre Bakanlığı da onaylayacak. Ulaştırma Bakanlığımız buraya, Millet Bahçesi ve Atatürk Parkı ile entegre, 12 bin metrekare kapalı alana sahip, her türlü sporlarının yapılabileceği alanlar olacak. Özetle Çamlıbel değişecek” ifadelerini kullandı.

“Borç yükü altındayız ama çalışanlarımıza en iyi maaşı veriyoruz”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, 232 milyon TL borçla belediyeyi devraldığını hatırlatarak şöyle konuştu; “Borcu biraz azalttık. Şu an Mersin’de en iyi maaş alan işçi kardeşlerimiz bizde. Akdeniz Belediyesi’nin ruhsat ve imar gelirleri çok az. Yeni binalar yapılmıyor çünkü. Geliri en az olan belediyeyiz ve borç yükü altındayız. Buna rağmen en iyi maaşı veriyoruz. Memurlarla ilgili yeni haklar, sosyal denge tazminatı gelince hemen onu da imzaladık. Borç yükü ve kısıtlı bütçemize rağmen memur ve işçimize elimizden gelen ücretin en yükseğini veriyoruz.”

Akdeniz, gelişmişlik sıralamasında son 4 yılda 20 sıra yükseldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yaptığı araştırmanın sonucuna göre, 2017 yılında gelişmişlik endeksinde 123’üncü sırada olan Akdeniz ilçesinin, son 4 yıl içinde 20 sıra yükselerek 103’üncü sıraya çıktığını kaydeden Başkan Gültak; “Aynı araştırmada Mersin’de birinci sırada gelen ilçe, Türkiye genelinde 49’uncu sırada yer alan Yenişehir’dir.

Biz (Akdeniz) ise ikinci sıradayız. Bu başarıyı çalışanlarımızla birlikte elde ettik. Bu rakamları ben değil Bakanlığımız belirliyor ve şeffaf bir şekilde açıklıyor. Sizlerle birlikte Akdeniz için güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz. Dilediğiniz zaman, çekinmeden yanıma gelebilirsiniz. Bir derdi, sıkıntısı veya sorunu olan mesai arkadaşlarıma kapılarımız sonuna kadar açıktır. İftar soframıza katılımlarınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyor, Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum.”