CHP’Lİ BAŞARIR’DAN TÜRK ORDUSUNA HAKARET: “ORDU SATILDI!”

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN TÜRK ORDUSUNA HAKARET: “ORDU SATILDI!”

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN TÜRK ORDUSUNA HAKARET: “ORDU SATILDI!”

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN TÜRK ORDUSUNA HAKARET: “ORDU SATILDI!”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Türk Milletinin göz bebeği TSK için ‘satılmış  ordu ’diyerek hakaret etti. Programa katılan diğer konukların tepkisiyle karşılaşan Başarır utanmadan ısrarını sürdürünce konuklar ağzının payını verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal CHP’li vekile, ’’Aziz Milletimizi temsil etme onuruna sahip değilsin” diyerek sosyal medya hesabından istifa çağrısında bulundu.

Özel bir televizyon programında skandal bir olay yaşandı. Programın konuklarından CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Tank-palet fabrikasında Katar’ın ortaklığına ilişkin anlaşmayı gündeme getirirken Türk ordusuna hakaret eden sözler sarfetti. Başarır ,”Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış…’ dedi. Konuşmasına müdahale eden Pof.Dr. Yaşar Ali Hacısalihoğlu ve kamuoyu Araştırmacısı Hilmi Taşdemir, “Türk ordusuna satılmış diyemezsin.. Ordu satılmaz. Türk Milletinin silahlı kuvvetlerine bunu nasıl söylersin… Aslanlar gibi Türk ordusu… ”sözleriyle tepki gösterdiler. İki tartışmacı CHP’li vekilin konuşmasını engelledi.

TÜRK ORDUSUNA “SATILMIŞ” DEDİ

Türk ordusu için ”Satılmış” diyen CHP’li Başarır’a vatandaşlar sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. Vatandaşlar ,” Şanlı Kahraman Türk Ordusuna hakaret edemezsin…haddine mi” DERKEN, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, ”Muhaberat atığı, Esad aşığı bir CHP milletvekilinin katıldığı bir televizyon programında kahraman ordumuza karşı kullandığı çirkin ifadeler ne kadar canlarının yandığını gösteriyor. Bu ifadeleri telin ediyorum. Aziz milletimizi temsil etme onuruna layık olmayan bu vekil derhal özür dilemelidir” değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ’DEN PEŞ PEŞE SERT TEPKİ! ÖMER ÇELİK: ŞİDDETLE KINIYORUZ

Kahraman Türk Ordusu hakkında ahlak ve seviye yoksunu ifadeler kullanan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınıyoruz. “Türk Ordusu satılmış” diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanıyor.

CHP yöneticileri öğretmenlerimizden askerlerimize kadar tüm değerlerimizi saygısız bir dille hedef alıyor. Bu zihniyete karşı en güçlü cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Kahraman Türk Ordusuna dışardan ve içerden yöneltilen her türlü saygısızlığı mahkum ediyoruz.

Kahraman Ordumuz bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin korunması için milletimizin emrindedir. Gücü ve kabiliyetleri ile tüm dünyanın takdir ettiği bir ordudur. Milletimiz için eşsiz bir değerdir. Siyasi provakasyonların ordumuzu hedef almasına müsaade etmeyeceğiz.

Suriye’de, Libya’da ve Doğu Akdeniz’de güvenliğimiz ve haklarımız için kahramanca mücadele eden ordumuzla ilgili kullanılan bu saygısız ve düşmanca dile geçit vermeyiz. Kardeş Azerbaycan’ın yanında olan askerlerimizin onurlu ve kahraman mücadelesi tarihi bir değere sahiptir.

CUMHURBAŞKANLIĞI TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Geçmişte askeri vesayeti arkalarına alarak iktidar olanlar bugün milletin hizmetinde olan Türk Ordusuna dil uzatıyor. Bu çirkin dili reddediyor ve şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru için kahramanca mücadele eden ordumuza desteğimiz tamdır.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: ŞEREFLİ ORDUMUZA HAKARET EDENLERİ LANETLİYORUM!

Şerefli ordumuza hakaret edenleri lanetliyorum! Ordumuz birilerinin siyaseti baskılamak için istedikleri zaman göreve çağıracakları bir vesayet odağı değildir. Silahlı kuvvetlerimiz, ülkemizin etkin bir bölgesel güce dönüşmesine katkı sunan büyük, güçlü ve şerefli bir ordudur.

kaynak sansasyonelhaber