Gülnar Belediyesi Zabıtasından ‘KDV İndirimi’ Denetimi

Gülnar Belediyesi Zabıtasından ‘KDV İndirimi’ Denetimi

Gülnar Belediyesi Zabıtasından ‘KDV İndirimi’ Denetimi

Temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesine yönelik düzenlemenin ardından, Gülnar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Gülnar’da faaliyet gösteren market, bakkal ve gıda ürünü satan iş yerlerine yönelik denetim gerçekleştirilerek, ürünlerin KDV oranları denetlendi.


Ekipler ayrıca raflardan aldıkları ürünlerle kasaya giderek ürünlerin etiketleriyle kasadaki fiyatlarını da karşılaştırıp, etiketsiz ürünler ve son kullanma tarihi konusunda kontrolleri de gerçekleştirdiler.
Konuyla İlgili açıklama yapan Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR; “Gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesine yönelik düzenlemenin ardından zabıta ekiplerimiz ilçemizde faaliyet gösteren market, bakkal ve diğer gıda maddesi satan işyerlerinde KDV indirimi denetimlerine devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz KDV indirimi denetiminin yanı sıra ürünlerde etiket ve son kullanma tarihlerini kontrol etmektedir.  Reyonlardan aldıkları ürünlerin kasa fişi ve reyon fişi arasındaki fiyatlarını da inceleyen ekiplerimiz, KDV indirimlerinin uygulanıp uygulanmadığını konusunda da  titiz bir çalışma yürütmektedir. Ekiplerimiz İş yerlerine bu konuda gerekli uyarıları ve bilgilendirmeleri yapıyor. Vatandaşlarımızın temel gıda maddeleri başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarını güvenli ve uygun fiyata alabilmesi için denetimlerimizi attırarak sürdüreceğiz” dedi.