TOROSLAR BELEDİYESİ, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTTU

TOROSLAR BELEDİYESİ, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTTU

TOROSLAR BELEDİYESİ, ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD OKUTTU

        Toroslar Belediyesi, şehit Polis Özel Harekat memuru Veysi Kakı'nın sene-i devriyesi ve şehit Piyade Onbaşı Halil Karakoç'un şehadetinin 40. günü dolayısıyla mevlidi-i şerif okuttu.

         2016 yılında Şırnak’ın İdil İlçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda Şehit düşen Özel Harekat Polisi Veysi Kakı'nın sene-i devriyesi dolayısıyla düzenlenen Mevlid Programı Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, Barış Pınarı Harekatı Bölgesinde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısında şehit düşen Piyade Onbaşı Halil Karakoç'un 40. gün mevlidi ise şehidin baba ocağında yapıldı.

         Mersin Valisi Ali İhsan Su, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz,  kent protokolü, şehit yakınları ve vatandaşların da hazır bulunduğu programda, Kuran-ı Kerim tilaveti ve tüm şehitlerin anısına okutulan mevlidin ardından dualar edildi.

        

BAŞKAN YILMAZ, "ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ"

 

          Başkan Yılmaz, vatan savunmasında canlarını seve seve veren aziz şehitleri asla unutmayacaklarını söyledi.

         Şehitlerin emaneti olan ailelerinin her zaman yanlarında olacaklarını da kaydeden Başkan Yılmaz; "Bugün bizler vatanımız üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Bu vesileyle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.