TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN YEŞİL ALANLARDA BAKIM

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN YEŞİL ALANLARDA BAKIM

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN YEŞİL ALANLARDA BAKIM

Toroslar; güzelleşiyor, yeşil alanlar artıyor.

 

Toroslar Belediyesi’nin, park ve yeşil alanlardaki hummalı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

 

Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki parklarda bakım ve onarım hizmetlerini sürdürürken bir yandan da peyzaj çalışmaları yaparak yeşil alanların güzelliğine güzellik katıyor.

 

“Yeşili Sev, Doğayı Koru” anlayışını ilke edinen belediye, bu kapsamda Soğucak Mahallesi Atatürk Parkı’nda ot biçme, peyzaj ve çevre düzenleme çalışması yaptı. Çocuk oyun grupları da tek tek sağlamlaştırılarak, çöp kovaları yenilendi. Yapılan yenileme çalışmalarıyla yeni bir görünüme kavuşan park, mahalleliden de tam not aldı.

 

“Aldığımız Her Nefesi Yeşil Alanlarımıza Borçluyuz”

 

İlçedeki yeşil alanları koruyarak, sayılarını daha da artırma odaklı çalışmalar yürüten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, “Ülkemizin dört bir yanından gelen yangın haberleri bizleri derinden üzdü. Biz de ilçemizdeki yeşil alanlarımızı korumak amacıyla teyakkuz halindeyiz. Yeşil alanların değerinin her zaman farkında olduk. Ve bu anlayışla da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Başkan Yılmaz, “Hemşehrilerimizin dinlenme alanı olarak kullandığı, çocuklarımızın da keyifli zaman geçirdiği parklarımız bizim için önemli. Ekiplerimiz, bu alanların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını titizlikle yapıyor. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz yeşil alanlarımızı koruyarak, temiz bırakmalarıdır”