MERSİN POLİSİ UYUŞTURUCUYA DUVAR OLDU

MERSİN POLİSİ UYUŞTURUCUYA DUVAR OLDU

MERSİN POLİSİ UYUŞTURUCUYA DUVAR OLDU

Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce, ilimize uyuşturucu madde girişinin tespit edilerek engellenmesi adına yapılan çalışmalarda, Mersin Serbest Bölge Uygulama Noktasında durdurulan TIR'da Tır şoförünün şüpheli ve tedirgin hareketlerde bulunması üzerine Narkotik Madde arama köpeği Brego ile yapılan aramada 12 paket halinde 8164 gram uyuşturucu METAMFETAMİN maddesi ele geçirilmiş, olayla ilgili şüpheli M.Y. isimli şahıs hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı madde ticareti yapma, suçundan çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.

Ekiplerimiz, Mersin Mezitli ilçesinde durdurdukları araçta Narkotik madde arama köpeği Anka ile yapılan aramada, aracın bagajında bulunan iki adet çanta içerisinde 65 paket halinde 35720 gram uyuşturucu metamfetamin maddesi ele geçirilmiş, meydana gelen olayla ilgili şüpheliler M.Ç. ve Ö.S. isimli şahıslar hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı madde ticareti yapma, suçundan çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.

          Yapılan iki farklı operasyon neticesinde 77 paket halinde 43,884 gr. METAMFETAMİN maddesi ele geçirildi.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.